whatsapp

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik Çatı Sistemleri
Çelik Çatı Nedir?

Çelik Çatı Nedir?

Çelik çatı binanızın çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden kullanılan, yapı aşamasından güçlü, güvenlik açısından tercih edilen en iyi yapı malzemesidir. Güvenlik açısından kaliteli ve sağlam olduğunu söylemek, deprem gibi bir afet sırasında çelik malzemenin yıkılmasının yaratacağı hasarları akla getirir. Ancak çelik çatı oluştururken kullanılan çelik malzeme hantal ve ağır malzemeden oldukça uzaktır.

Çelik çatı rüzgâr, fırtına, yağmur ve kar gibi doğal olaylardan binanızı en güvenli şekilde korur ve sizlere en rahat ve konforlu yaşamı sunar. Diğer çatılar gibi su alma, devrilme, kopma ve yerinden çıkma gibi olaylardan etkilenmeyen çelik çatı sağlığınızın güvencesi konusunda da ileriye dönük bir yapılanmadır. Sağlık bakımından etkilerini ele almak gerekirse yapınızın daha çok hava alması, daha kolay ısınır ve soğur hale gelmesi ile binanızda terleme ve nem olmasını engelleyecektir.

Çelik çatı modelleri binanızın çatısında uygulanılabilecek alan seçildikten sonra hızlı bir şekilde montajı yapılmaktadır. Tahta ve plastikten yapılan korumalardan çok daha güçlü yapıya sahip olan çelik çatı sistemleri fırtına, deprem ve yağmur gibi olaylarda yüksek direnç göstermekte, yıkılmaya karşı da sizlere güvenlik sağlamaktadır. İç rahatlığı ile kullanılabilecek olan çelik malzeme ile üretilen çatılar yapınızın, sizin ve ailenizin çok daha iyi şartlarda yaşamasına yardımcı olacaktır. Daha iyi bir yaşam ve daha konforlu bir hayat için çelik çatı sistemleri kullanmak her zaman faydamıza olacaktır.

İnönü Mah. Kartal Cad. No 96/B Ataşehir/İstanbul

facebook instagram